Pokaż listę

Home Staging

Better Home

Home staging wcale nie jest drogi

Wiele osób uważa, że home staging jest kosztowny. Nic bardziej mylnego. Koszt home stagingu waha się w granicach 1-3% wartości nieruchomości. Kwota zależy oczywiście od stanu nieruchomości- im lepszy, tym mniej pieniędzy wydamy na usługę home stagingu. Wiele osób niechętnie myśli o inwestowaniu w nieruchomość na sprzedaż lub wynajem. Jednak warto pomyśleć, o ile będziemy musieli obniżyć cenę nieruchomości bez odpowiedniego przygotowania, aby była ona atrakcyjna dla potencjalnych kupców, gdyż może się okazać, że koszty poniesione na rzecz profesjonalnego przygotowania nieruchomości na sprzedaż lub wynajem, będą znacznie mniejsze, niż obniżka ceny.

Home staging jest popularny na świecie już od wielu lat

W Polsce usługa home stagingu nie jest jeszcze tak bardzo popularna, jak w innych krajach, jednak z roku na rok ulega to zmianie. W Stanach Zjednoczonych początki sięgają lat 70. Aktualnie większość nieruchomości wystawianych tam na sprzedaż jest przygotowywana przez profesjonalnych home stagerów. To sprawiło, że świadomość konsumencka tamtejszych klientów znacznie się zwiększyła. W związku z tym nieruchomości, które nie przeszły odpowiednich zabiegów mają dużo mniejsze szanse na rynku.

Home staging działa

W ostatnim czasie home staging nabiera na znaczeniu ze względu na trudności w sprzedaży nieruchomości. Na rynku jest coraz więcej ofert ze strony sprzedających, natomiast liczba kupujących maleje. W obecnej sytuacji home staging zwiększa szanse na szybką sprzedaż lub wynajem, poprzez pozytywne wyróżnianie się na tle licznych ofert.

Różnica między home stagingiem a aranżacją wnętrz

Różnica między home stagingiem a aranżacją wnętrz jest znacząca. Przede wszystkim w projekcie aranżacji wnętrz staramy się nadać wnętrzom osobisty charakter. Takie wnętrza są spersonalizowane. Natomiast w przypadku home stagingu tworzymy wnętrza neutralne, zdepersonalizowane, tak aby potencjalny kupiec mógł sobie wyobrazić siebie w danej nieruchomości.

W aranżacji możemy stworzyć wnętrza na nowo, wydzielając nowe przestrzenie oraz nadając im nowe funkcje. Natomiast home staging jest mniej inwazyjny i opiera się na edytowaniu zastanej przestrzeni.

Różnica między aranżacją wnętrz a home stagingiem dotyczy również czasu realizacji. Aranżacja wnętrz jest dosyć czasochłonna, natomiast home staging wykonywany jest w krótkim czasie. Również budżet jest inny w przypadku aranżacji i home stagingu. Home staging, w przeciwieństwie do aranżacji wnętrz, nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Warto urządzić pustą przestrzeń

Przede wszystkim puste pomieszczenia wydają się mniejsze. gdyż nie ma żadnych mebli, których wielkość można by było odnieść do rzeczywistych rozmiarów pomieszczenia. Ponadto puste przestrzenie wydają się mało przyjazne, zimne i nie czuć w nich domowej atmosfery. Dodatkowo, osoby oglądające pustą nieruchomość, nie mając mebli, które przykułyby ich uwagę, będą skupiać się na najdrobniejszych usterkach i mankamentach nieruchomości. Podsumowując, prezentacja nieurządzonej nieruchomości nie przyniesie nam żadnych korzyści.

Kupujący rzadko potrafią wyobrazić sobie potencjał nieruchomości.

Większość sprzedających zakłada, że kupujący są w stanie wyobrazić sobie wnętrza bez zastanych rzeczy, bałaganu czy usterek. Jednak w rzeczywistości, tylko 10% kupujących jest w stanie wyobrazić sobie potencjał nieruchomości. Nawet jeśli trafimy na kogoś, kto posiada tę umiejętność, najprawdopodobniej zniechęci go perspektywa poświęcenia dużej ilości czasu i pieniędzy na prace wykończeniowe.

Better Home

www.betterhome.pl

Better Home
Pokaż listę
Facebook LinkedIn