Pokaż listę

Drony w sprzedaży nieruchomości

Jak wykorzystać drony w sprzedaży nieruchomości?

Drony, czyli bezzałogowe statki latające znajdują zastosowanie w szeregu branż, np. budownictwo, rolnictwo precyzyjne i coraz częściej w branży ubezpieczeniowej, gdzie drony wykorzystuje się do szacowania szkód. Czas lotu jest coraz dłuższy, a sensory umieszczane na pokładach dronów dają nowe możliwości. Użycie dronów w branży obrotu nieruchomościami jest naturalnym krokiem, ponieważ daje szanse na obserwację świata z innej perspektywy - z lotu ptaka. Zdjęcia i filmy wykonywane z powietrza są najprostszą formą danych do pozyskania za pomocą drona. Praktycznie natychmiastowy efekt w postaci wkładu do oferty inwestycyjnej, pozwala na lepsze poznanie nieruchomości oraz jej walorów. Często dochodzi do sytuacji, w której zainteresowana osoba nie może dotrzeć do obiektu z powodu np. znacznej odległości zamieszkania klienta od nieruchomości. Naprzeciw temu wychodzą drony, które dzięki swojej mobilności dostarczą szybko materiał zdjęciowy i filmowy. Jest to nieporównywalnie bardziej wartościowy zestaw danych o działce, niż fotografie wykonywane z ziemi. Dzięki temu można zwiedzić nieruchomość bez wychodzenia z domu, co ułatwia niewątpliwie podjęcie działań biznesowych. A w świecie, gdzie każdy oferuje usługę na wysokim poziomie, należy znaleźć coś, co może wyróżnić ofertę spośród setek innych. Takim sposobem na zwiększenie uwagi potencjalnego klienta może być wykorzystanie dronów.

Wirtualny spacer po nieruchomości

We wcześniejszym akapicie zwrócono uwagę na aspekt związany z podjęciem szybciej i pewniej działań biznesowych, w oparciu o dostarczone dane o nieruchomości. Google Street View umożliwia zwiedzanie najbardziej odległych zakątków świata lub muzeów z poziomu ekranu komputera. A gdyby tak podobnie było z potencjalną nieruchomością, którą klient zamierza obejrzeć i w konsekwencji kupić. Można sobie łatwo wyobrazić o ile więcej takich nieruchomości może przejrzeć i przeanalizować za pomocą wirtualnego spaceru. Nie jest to zarezerwowane tylko dla muzeów i innych obiektów użyteczności publicznej. Taka możliwość jest dostępna dla każdego, właśnie przy użyciu dronów, które pozyskują materiał do panoram 360. Interaktywne panoramy dają wrażenia obecności na miejscu, przez co lepiej zaznajamiają z nieruchomością. Mają szerszą perspektywę, przez co obserwacji podlega również działki czy budynku. Mogą być to spacery zarówno dla części zewnętrznej (działki, duże obiekty budowlane), jak również dla wewnętrznej (mieszkania, domy itd.) - dla wnętrz stosowany jest aparat fotograficzny na statywie z obiektywem „rybie oko”. Jest to bardzo ciekawy sposób na prezentację oferowanej nieruchomości przez pokazanie szerokiemu gronu odbiorców atutów i zalet przedmiotu transakcji.

/media/obraz-2.jpg

Wizualizacja nieruchomości w 3D

Ludzie myślą obrazami - to jest udowodnione przez wielu naukowców i teoretyków sprzedaży. Wpływanie na wyobraźnię przyszłego mieszkańca jest szalenie ważne, ponieważ daje możliwość wyobrażenia sobie przyszłej inwestycji. Z pomocą przychodzą nowoczesne narzędzia do wizualizacji, które umożliwiają połączenie projektu, bądź zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w 3D z aktualnym stanem rzeczywistości. Dzięki wykorzystaniu dronów, a dokładniej zdjęć wykonanych z ich pokładu możliwe jest wygenerowanie modelu terenu i „nałożenie” na niego koncepcji budowlanej. Pozwala to na sprawdzenie jak układ budynków, ich wysokość i wielkość może wpłynąć na krajobraz. Jest to planowanie inwestycji z poziomu programu komputerowego w łatwy sposób - bardzo podobnie jak układanie osiedla z klocków LEGO. Najważniejszym atutem takiego podejścia jest fakt, że działamy w trójwymiarowej rzeczywistości oraz to, że jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupienie nieruchomości, dostępna jest wiedza jak można ją zagospodarować.

/media/obraz-3.jpg

Przykład wykorzystania dronów do tworzenia oferty inwestycyjnej zaprezentowany jest na poniższej stronie:

http://ofertyinwestycyjne.skysnap.pl/wordpress/?p=...


Paweł Wójcik - Kierownik ds. geodezji

pawel.wojcik@skysnap.pl

697-152-915

www.dronywbudownictwie.pl

www.dronywubezpieczeniach.pl


Pokaż listę
Facebook LinkedIn